Sezon 2018/19

gora

W obecnym sezonie Dzikie Gęsi w ramach rozgrywek Polskiego Związku Unihokeja rywalizować będą w tych samych kategoriach wiekowych co w sezonie poprzednim, będą to:

 1. Juniorki Starsze
 2. Juniorki Młodsze
 3. Młodziczki
 4. Dziewczynki

Równolegle do rozgrywek Polskiego Związku Unihokeja, Dzikie Gęsi podejmą też rywalizację w ramach Mazowieckiego Okręgowego Związku Unihokeja, w której to wystawimy następujące zespoły:

 1. Juniorki Starsze
 2. Młodziczki
 3. Dziewczynki

Sezon 2018/19, ze względu na zmagania na dwóch frontach, zapowiada się bardzo intensywnie. Meczów będzie co nie miara, zapraszamy więc do śledzenia naszych wyników i kibicowania! Z terminami spotkań poszczególnych kategorii zapoznać się można na stronie klubu w zakładce Sezon/Terminarz.

Juniorki Starsze

Podobnie jak w zeszłym sezonie, najbardziej „eksploatowaną” grupę zawodniczek Dzikich Gęsi ponownie stanowić będą Juniorki Starsze.

Do walki o mistrzostwo Polski sezonu 2018/19 w kategorii Juniorek Starszych przystąpiło 7 zespołów. Zespół ten swoje mistrzowskie zmagania rozpocznie rundą zasadniczą, w której w ramach Grupy A rywalizować będzie z MMKS Podhale Nowy Targ oraz UKS Junior Kębłowo. Na tę fazę, w zwiazku z wycofaniem z rozgrywek klubu Mokotów 85 Warszawa, złoży się tylko 8 kolejek (dwumecze z rażdym z rywali zarówno u siebie, jaki i na wyjeździe), zaś wyłoniona klasyfikacja końcowa przypisze uczestników do odpowiednich turniejów półfinałowych, w których o miejsce w imprezie finałowej zmierzą się oni z rywalizującymi w grupie B klubami z Gdańska, Gdyni i Trzebiatowa.

Juniorki Starsze, meldują się w rozgrywkach PZUnihokeja trzeci raz z rzędu, przystępują do rywalizacji z nadzieją na poprawienie zeszłorocznego wyniku. A ten, tj. I miejsce w finale B, równoznaczne z V miejcem w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Polski, wobec wyrównanej stawki niełatwo będzie poprawić. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców, których doping nie raz już nas poniósł do zwycięstwa.

W ramach rozgrywek mazowieckich (MOZU) zorganizowane zostaną trzy turnieje. Do rywalizacji, poza Dzikimi Gęsiami, przystąpią UKS „BIEDRONKA” w Chudku oraz PLUKS Szelków. Stawkę być może zamkną dwa kolejne zespoły spoza naszego województwa, na których ostateczną decyzję w tej sprawie wciąż czekamy.

Oto zestawienie naszych przeciwników w fazie grupowej

Terminarz  rozgrywek Juniorek Starszych sezonu 2018/19

Juniorki Młodsze

Do walki o medale w kategorii Juniorek Młodszych stanie 15 zespołów, które według klucza regionalnego podzielono na 4 grupy. W pierwszej fazie rozgrywek w każdej z grup odbędą się 2 turnieje eliminacyjne. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy bezpośrednio awansują do półfinałów. Pomiędzy zespołami zajmującymi trzecie i czwarte miejsca w swoich grupach eliminacyjnych rozegrane zostaną zaś turnieje ćwierćfinałowe. Zajęcie w nich pierwszego bądź drugiego miejsca promować będzie do półfinałów, które z kolei wyłonią uczestników finałów A (trzy najlepsze zespoły z każdego z półfinałów) i B.

Młodziczki

Faza eliminacyjna Mistrzostw Polski Młodziczek odbędzie się na poziomie lokalnym, w ramach Mazowieckiego Okręgowego Związku Unijokeja. Jedyną imprezą rozgrywek Młodziczek odbywającą się na poziomie centralnym będzie turniej finałowy. Zespół Dzikich Gęsi w eliminacjach do finału zmierzy się w z klubami:

 1. UKS Młode Wilki Zabrodzie
 2. UKS „BIEDRONKA” w Chudku
 3. SP w Baniosze
 4. Dzikie Gęsi Zielonka
 5. UKS JEDYNKA Orzysz

Dziewczynki

Najmłodsze gąski w obecnym sezonie zawalczą w ogólnopolskim Pucharze Dzieci (Ogólnopolskie Mistrzostwa Dzieci), który  prawdopodobnie odbędzie się w Łochowie na początku lata. Z wszystkich dotychczasowych pięciu edycji imprezy czterokrotnie wróciliśmy ze złotymi medalami, zwycięską passę zamierzamy podtrzymać także w tym sezonie!

Poza OMD Dziewczynki DGZ, jako jedyny zespół żeński, wezmą udział w rywalizacji Dzieci organizowanej przez Mazowiecki Okręgowy Związek Unihokeja. W ramach rozgrywek planowane są dwa turnieje, z których pierwszy odbędzie się pok koniec października, drugi zaś w połowie marca. Do zawodów Dzieci poza Gęsiami staną:

 1. Stowarzyszenie Klub Sportowy „Olimpia” Łochów
 2. ULKS Józefina
 3. UKS „BANKÓWKA”

dol