Sezon 2017/18

gora

PODSTRONA W TRAKCIE AKTUALIZACJI

 

W obecnym sezonie Dzikie Gęsi w ramach rozgrywek Polskiego Związku Unihokeja rywalizować będą w następujących kategorii wiekowych:

  1. Juniorki Starsze
  2. Juniorki Młodsze
  3. Młodziczki
  4. Dziewczynki

Sezon zapowiada się bardzo ciekawie: Juniorki Starsze powracają do DGZ po 3 letniej przerwie. Jest to też pierwszy sezon w historii Klubu, w którym rywalizować będziemy na 4 polach. Meczów będzie co nie miara, zapraszamy więc do śledzenia naszych wyników i kibicowania!

Juniorki Starsze

Najwięcej pracy czeka w tym sezonie naszą najstarszą drużynę. Juniorki Starsze rozpoczną zmagania o mistrzostwo od fazy zasadniczej, w której w ramach Grupy B rozegrają łącznie 12 kolejek. Z każdym rywalem zmierzymy się za równo na swoim terenie, jak i na wyjeździe, zaś na każde ze spotkań złożą się dwa mecze rozegrane w sobotnie popołudnie oraz niedzielny poranek. Do walki o mistrzostwo Polski w kategorii Juniorek Starszych przystąpi 8 zespołów.

Oto zestawienie naszych przeciwników w fazie grupowej

juniorki-starsze-tabela

Terminarz rundy zasadniczej w rozgrywkach Juniorek Starszych sezonu 2016/17

terminarz-js

Faza grupowa ustali ostateczną kolejność zespołów w grupach, miejsca zajęte przez poszczególne zespoły zdecydują o ich przydziale do turniejów półfinałowych A i B. Najlepsze dwie drużyny obu grup zagrają w Finale A, zespoły które uplasują się na pozycjach 3 i 4 zakończą rozgrywki Finałem B.

Turnieje finałowe rozegrane zostaną w systemie pucharowym: zwycięzcy pierwszych meczów spotkają się następnego dnia w finale, pokonani zaś zagrają o III miejsce.

Juniorki Młodsze

Do walki o medale w kategorii Juniorek Młodszych stanie 15 zespołów, które według klucza regionalnego podzielono na 4 grupy eliminacyjne. DGZ zmierzą się w tej fazie ze „starymi znajomymi” z Orzysza i Warszawy:

juniorki-mlodszeW tej fazie rozgrywek w każdej z grup odbędą się 3 turnieje eliminacyjne. W fazie kolejnej rozegrane zostaną dwa turnieje ćwierćfinałowe, w których udziału nie wezmą zwycięzcy grup z fazy pierwszej. W dwóch półfinałach zagra po dwóch zwycięzców grup oraz drużyny, które w ćwierćfinałach zajmą pozycję od 1 do 4. Trzy najlepsze zespoły turniejów półfinałowych dostaną promocję do Finału A, pozostałe drużyny zmierzą się w Finale B.

 

Młodziczki

Faza eliminacyjna Mistrzostw Polski Młodziczek odbędzie się w 4 Makroregionach, na które podzielono obszar kraju:

makroregiony-mlodziczki

Do tej pory do rozgrywek zgłosiły się 4 zespoły, do dnia 15 października organizatorzy rozgrywek w makroregionach czekają na kolejne zgłoszenia. Ilość zgłoszonych drużyn zdecyduje o sposobie, w jaki wyłonione zostaną te najlepsze, które otrzymają promocję do imprezy finałowej.

Obecny sezon jest także kolejnym, w którym nasze Młodziczki wystąpią w ogólnopolskim festiwalu Unihokej Łączy Dzieci. Naszym celem jest poprawienie zeszłorocznego wyniku o zajęcie najwyższej lokaty w imprezie.

Dziewczynki

Najmłodsze gąski w obecnym sezonie powalczą w ogólnopolskim Pucharze Dzieci. Wszystkie dotychczasowe trzy edycje Pucharu zostały przez nas wygrane, zwycięską passę zamierzamy podtrzymać także w tym sezonie!

dol

Reklamy