Historia

Historia Klubu Dzikich Gęsi

Sezon 2010-11
Za datę urodzin klubu przyjmuje się 25 kwietnia – dzień spotkania założycielskiego, który miał miejsce w Zielonce. Pomysłodawcą utworzenia klubu oraz samej nazwy jest Krzysztof Kulczycki, który dokonał tego wraz z Małgorzatą Pazio. Jeszcze w wakacje naprędce zebrany skład udał się na pierwsze zgrupowanie klubu do Łochowa, wyjazd powtarzany jest co roku aż do tej pory. W pierwszym sezonie Gęsi wystawiły do gry kategorię Seniorek, funkcję trenera pełnił samodzielnie Krzysztof Kulczycki a do organizacji pracy zespołu w funkcji managera niebawem dołącza jego brat Konrad. Wyniki Seniorek poprawiały się z każdym meczem, począwszy od wysokich pogromów aż do spotkań na styku pod koniec rozgrywek. W debiucie Dzikie Gęsi wygrały wyłącznie jedno spotkanie: pokonaliśmy 2-1 na wyjeździe drużynę Absolwenta Siedlec. 

dsc_0503
Sezon 2011-12
Rozwijamy się! W klubie zostaje założona kolejna kat. wiekowa – Juniorki Starsze. Sztab trenerski powiększa się o Michała Olędzkiego a do Seniorek dołącza Reprezentantka Polski Bogna Zielenkiewicz z czeskiego FBŚ Bohemians. Tuż po obozie sportowym drużyna udała się na zagraniczny turniej Latvian Open gdzie doszła do ćwierćfinału. W rozgrywkach Ekstraligi Seniorek zwiększonych do 8 zespołów osiągnęliśmy pierwszy wielki sukces klubowy: trzecie miejsce w Polsce! W decydującym starciu pokonaliśmy MMKS Podhale Nowy Targ. Juniorki Starsze zakończyły sezon na 6 miejscu. Sezon 11-12 obfitował również w sukcesy indywidualne. Małgorzata Pazio oraz Bogna Zielenkiewicz zagrały na MŚ Seniorek a na MŚ Juniorek pojechały trzy kolejne zawodniczki: Katarzyna Rogala, Katarzyna Chełstowska i Paulina Grzelak. Małgosia Pazio została wybrana na MVP Ekstraligi Seniorek i wakacje została przetransferowana jako pierwsza polska zawodniczka do szwedzkej SSL – najlepszej ligi świata

medale
Sezon 2012-13
Trzeci sezon Dziki Gęsi, trzecia kategoria wiekowa! W klubie pojawiają się Juniorki Młodsze, które zbierają nieco doświadczenia i kończą rozgrywki na fazie grupowej. Niefortunnie zakończyły swój sezon Juniorki Starsze, drużyna z szansami medalowymi została wycofana z rozgrywek w proteście przeciwko zlekceważeniu i nie podjęciu żadnej decyzji przez PZU po proteście dotyczącym walkowerów w spotkaniach przeciwko drużynie z Ożarowa Mazowieckiego. Sezon uratowały seniorki zdobywając drugi raz z rzędu brązowe medale dla Dzikich Gęsi ponownie pokonując w najważniejszym spotkaniu MMKS. W półfinałowym meczu przeciwko Enerdze Gdańsk został pobity rekord zgromadzonej publiczności na spotkaniu Ekstraligi – 490 kibiców! W lato dochodzi do wielkich zmian w klubie. Dwie nasze gwiazdy: Bogna Zielenkiewicz oraz Katarzyna Chełstowska zostają wytransferowane do czeskiego FBŚ Bohemians. Z klubem żegna się także jego trener i założyciel – Krzysztof Kulczycki, który w Szwecji wznawia karierę zawodnika. Co dalej z Dzikimi Gęsiami?

dzikie-gc499si-zielonka-zdjc499cie-druc5bcyny
Sezon 2013-14
Klub przetrwał najbardziej burzliwy okres od momentu powstania. Dokonaliśmy przebudowy i wyznaczyliśmy sobie nową drogę rozwoju, którą podążamy do dziś. Z myślą o przyszłości stawiamy na mocne i trwałe podstawy drużyny – młodzież. Przejęliśmy od klubu UKS Bankówka prowadzenie kategorii młodziczek i dzieci na terenie SP3. Z dotychczasowych kategorii DGZ ostały się jedynie Juniorki Młodsze. Całość pracy organizacyjnej przejął na siebie manager Konrad Kulczycki a odpowiedzialność pierwszego coacha spadła na barki trenera Michała Olędzkiego. Kolejnym trenerem Gęsi zostaje była zawodniczka klubu Katarzyna Rogala. Juniorki rozgrywki zakończyły na fazie grupowej ale duży sukces odniosły debiutujące Młodziczki plasując się tuż za podium, na czwartym miejscu Mistrzostw Polski. Wspaniałym zwieńczeniem sezonu 13-14 było zwycięstwo kat. Dzieci na Pucharze Polski organizowanym w Łochowie.

10991089_874824459240341_6838607118051638596_n

Sezon 2014-15
Niezwykle cenny okres, w którym klub stabilizował się organizacyjnie. Sportowo poprawiamy swoje pozycje w każdej kategorii wiekowej a w najmłodszych okopujemy się mocno na pozycji najlepszej polskiej drużyny. Dziewczynki do klasy 5 po raz drugi z rzędu zdobywają Puchar Polski. Zespół Młodziczek uzyskuje o jedno oczko wyższą lokatę niż przed rokiem, zajmujemy trzecie miejsce, co oznacza – pierwszy medal dla Dzikich Gęsi w tej kategorii!! Dużą niespodziankę sprawują Juniorki Młodsze. Nasza młoda drużyna rzutem na taśmę, dzięki zwycięstwu 2-1 nad Orlętami zapewnia pierwszy do tej pory awans DGZ do finału A drużyn juniorskich. Ostatecznie zajmujemy piąte miejsce w Polsce ze stratą zaledwie dwóch punktów do trzeciej drużyny w kraju.

zdjecie-Gęsi-752x440
Sezon 2015-16 
Kolejne rozgrywki były niezwykle udane dla Dzikich Gęsi. Największym sukcesem sezonu było zdobycie złota w kategorii Młodziczek. Zwycięstwo było niezwykle imponujące, drużyna prowadzona przez Michała Olędzkiego i Katarzynę Rogalę zdobyła tytuł mistrzowski bez ani jednej porażki w ciągu roku. Co więcej w turnieju finałowym dziewczynki nie wpuściły ani jednej bramki! Naszą dominację w młodszych kategoriach potwierdził także zdobyty po raz trzeci z rzędu Puchar Polski dzieci. Juniorki Młodsze były dosłownie o włos od awansu do Finału A. Do realizacji celu zabrakło dosłownie… jednej bramki.W Finale B drużyna stanęła na wysokości zadania i zwyciężyła turniej z trzema imponującymi zwycięstwami. Warto podkreślić, że w sezonie 15-16 po raz pierwszy zdarzyło się, że drużyna kobieca jest jedynym złotym medalistą z Zielonki. Po kilku latach wychodzimy śmiało spod „odwiecznej” męskiej dominacji w zielonkowskim unihokeju. Trenując w Dzikich Gęsiach dziewczęta zdobyły złote medale dla swoich szkół zarówno w podstawówce jak i gimnazjum. Nasze zawodniczki stawiają już pierwsze kroki w drużynie narodowej a trenerka Katarzyna Rogala wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Świata.

13124500_219797465064689_5929509358574476319_nSezon 2016-17
Po raz pierwszy w historii klubu do rozgrywek Polskiego Związku Unihokeja wystawiliśmy zespoły w czterech kategoriach wiekowych. Głodne pierwszego sukcesu Juniorki Starsze, póki co musiały obejść się smakiem. Dziewieć bramek przy osiemdziesiędziu dziewięciu straconych golach w 10 spotkaniach rundy zasadniczej przełożyło się na 1 punkt i końcową pozycję w grupie. W drugiej fazie rozgrywek Juniorki Starsze niestety nie pokazały się z dużo lepszej strony. Bardziej doświadczone przeciwniczki dały kilka solidnych lekcji nieopierzonym jeszcze Gąskom, które rywalizację w swojej kategorii zakończyły ostatecznie na ostatnim miejscu. Więcej radości dały nam młodsze zespoły, notując następujące wyniki w Mistrzostwach Polski w swoich kategoriach: Juniorki Młodsze – III miejsce, Młodziczki – II miejsce, Dziewczynki – V miejsce.

13814045_1180390815350369_4658540000575117215_n

Sezon 2017-18
W sezonie 2017 – 18 klub kontynuwał zmagania na 4 frontach. Najmłodsze gąski z odbywających się tradycyjnie w Łochowie Ogólnopolskich Mistrzostwa Dzieci wróciły z pucharem. Juniorki Młodsze predestynowane do złota, kończąc swoje zmagania na III miejscu, wyrównały osiągnięcie z poprzedniego sezonu. Ze słabszej strony pokazały się niestety nasze Młodziczki. Choć pierwszy etap rywalizacji w w grupie Mazowieckiej zakończyły na pierwszym miejscu tracąc tylko trzy bramki w 4 spotkaniach, rywalizację o Mistrzostwo Polski zakończyły zajmując ostatecznie V miejsce w rozgrywanym w Zielonce finale. Wyraźny postęp w stosunku do poprzedniego sezonu odnotowały za to Juniorki Starsze. Mimo samych porażek podczas fazy grupowej i turnieju półfinałowego, w Finale B pokonały rywalki z Gródka i Kębłowa, co pozwoliło im zakończyć rozgrywki na V miejscu.