Na drodze do półfinału!

Posted on Updated on

DVMAQs6W4AAOvSo.jpg largeW miniony weekend Juniorki Młodsze wzięły udział w dwudniowym turnieju ćwierćfinałowym zorganizowanym w Orzyszu. Walka o przepustkę do półfinału miała toczyć się między sześcioma drużynami, jednak na turnieju zabrakło zawodniczek z Trzebini. Zielonka zatem miała do rozegrania cztery mecze, a na pierwszy ogień skrzyżowała kije z okrojonym składem Ludźmierza. Przedstawiamy szczegółowe wyniki:

Dzikie Gęsi Zielonka 13:1 UKS Wiatr Ludźmierz

Bramki:
1. Wiktoria Matera – Zuzanna Gajewska
2. Wiktoria Matera (rzut karny)
3. Gabrysia Wójcik
4. Julia Pieniążek
5. Julia Stańczyk – Zuzanna Gajewska
6. Wiktoria Matera –  Zuzanna Gajewska
7. Julia Stańczyk – Wiktoria Matera
8. Patrycja Ślązak – Kinga Hryckowian
9. Wiktoria Matera – Julia Stańczyk
10. Magdalena Radzio – Kinga Hryckowian
11. Gabrysia Wójcik
12. Wiktoria Matera
13. Julia Stańczyk – Zuzanna Gajewska

MVP: Julia Stańczyk #25
(wybór trenerów)

Dzikie Gęsi Zielonka 7:0 UKS Jedynka Orzysz

Bramki:
1. Wiktoria Pawłowska
2. Wiktoria Matera – Zuzia Gajewska
3. Wiktoria Matera – Julia Pieniążek (PP)
4. Wiktoria Matera – Oliwia Kożuchowska
5. Wiktoria Pawłowska – Zuzia Gajewska
6. Kinga Hryckowian – Gabrysia Wójcik (PP)
7. Wiktoria Matera – Zuzia Gajewska

MVP: Wiktoria Pawłowska #5
(wybór trenerów)

Dzikie Gęsi Zielonka 3:1 Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

Bramki:
1. Weronika Dybicz – Wiktoria Pawłowska
2. Oliwia Kożuchowska
3. Weronika Dybicz – Zuzanna Gajewska

MVP: Weronika Dybicz #66
(wybór trenerów)

Dzikie Gęsi Zielonka 1:2 UKS 85 Mokotów

Bramki :
1. Kinga Hryckowian (Patrycja Ślązak) 

MVP: Barbara Zawisza #1
(wybór trenerów)

Bilans bramek w turnieju 24:4 !

27580031_1973016156353264_7664936762589839360_n

Walka o wygraną w turnieju toczyła się w ostatnim meczu pomiędzy Zielonką,a Warszawą. Warto wyróżnić grę Mokotowa, który zaprezentował się z naprawdę dobrej strony. Naszym dziewczynom zabrakło w tym meczu skuteczności i spokoju podczas wykańczania akcji – sytuacje pojawiały się aż do ostatniej minuty!

Ostatecznie Dzikie Gęsi zajęły drugie miejsce w turnieju i tym samym zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek. Z turnieju pomimo ostatniej przegranej, wracamy zadowoleni. Przede wszystkim cieszy nas znakomita forma Wiktorii Matery, która w sobotę była prawdziwą liderką drużyny.

Kolejny wyróżnienie wędruje do Julii Pieniążek, Patrycji Ślązak oraz Oliwii Kożuchowskiej – każda z nich na turnieju strzeliła swoją pierwszą bramkę. Wszystkie trzy zawodniczki grają na obronie i oprócz tego faktu, łączy je również solidna praca na treningach i nieustępliwość w dążeniu do celu. Mamy nadzieję, że dziewczęta z meczu na mecz będą coraz bardziej odważne, a tym samym dopiszą do swojego konta kolejne zdobycze punktowe!

Na uwagę zasługuje również kondycja fizyczna młodszych koleżanek – Wiktorii Pawłowskiej i Julii Stańczyk. Przyszedł czas, w którym dziewczyny biorą ciężar gry na siebie i zaczynają zdobywać więcej bramek w starszych kategoriach. Oby tak dalej!

Kilka Gęsi borykało się przed wyjazdem z problemami zdrowotnymi, dlatego ich obecność na turnieju zasługuje na solidną pochwałę. Część dziewcząt odpuściła jeden trening by odpocząć i nabrać sił, aby w sobotę rano móc stawić się na zbiórce. Zawodnik, który pomimo dolegliwości zdrowotnych nie opuści drużyny w ważnym momencie pokazuje, że w jakimś stopniu poczuwa się do odpowiedzialności za wynik.

O komentarz po turnieju poprosiliśmy trzy zawodniczki.

Zuzanna Abramczyk #91

W dniach 3-4 luty rozegrałyśmy Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Pierwszy mecz zagrałyśmy z drużyną z Ludźmierza. W tym spotkaniu pokazałyśmy nasze zgranie ze sobą, radość z gry i to jak się cieszymy z każdej bramki. Dzięki temu wszystkiemu mecz skończył się wynikiem 13:1. Drugi mecz zagrałyśmy z Orzyszem, pierwsza tercja bezbramkowa, później się rozkręciłyśmy i strzeliłyśmy aż 7 bramek. Następnego dnia pełne sił zagrałyśmy z Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk, gdzie mecz zakończył się wynikiem 3:1. W ostatnim meczu z UKS 85 Mokotów, lepszy okazał się nasz rywal. Mecz zakończył się wynikiem 1:2. Po całym turnieju zdecydowanie można pochwalić najmłodsze dziewczyny czyli Wiktorię i Julkę które dały z siebie wszystko i mimo tak młodego wieku strzeliły kilka bramek.

Wiktoria Pawłowska #5

W Orzyszu na ćwierćfinale juniorek młodszych grałyśmy dobrze, miałyśmy szybkie tempo i czułyśmy siłę i moc gry. Tworzymy naprawdę zgraną drużynę. Musimy jeszcze trochę popracować, ale uważam, że gra nam się że sobą coraz lepiej. Grało mi się dobrze, chociaż byłam jedną z najmłodszych zawodniczek i musiałam przyspieszyć tempo, żeby dorównać pozostałym zawodniczkom. Myślę, że najlepszym meczem w moim wykonaniu, był mecz z Orzyszem. Jestem dumna ze swojej gry 🙂

Patrycja Ślązak #7

Uważam, że turniej był na wysokim poziomie, a my zagrałyśmy dobrze i mądrze. Słuchałyśmy uwag trenerów i je realizowałyśmy,co skutkowało naszą dobrą grą. Dzięki temu młodsze zawodniczki również zagrały wspaniałe mecze i udało im się strzelić kilka bramek. Każdy mecz był na naszą korzyść, oprócz ostatniego mecz z Mokotowem, który był ciężki i dziewczyny z Warszawy okazały się lepsze o tę jedną bramkę. Wyciągnęliśmy wnioski ,wracamy do trenowania, a na półfinale pokażemy na co nas stać.


Punktacja kanadyjska turnieju ćwierćfinałowego:
1. W. Matera #71 - 10 pkt (9 bramek + asysta)
2. Z. Gajewska #16 - 8 pkt (8 asyst)
3. J. Stańczyk #23  - 4 pkt (3 bramki + asysta)
4. G. Wójcik #18 - 3 pkt (2 bramki + asysta)
5. W. Pawłowska #5 - 3 pkt (2 bramki + asysta)
6. K. Hryckowian #85 - 3 pkt (bramka + 2 asysty)
7. W. Dybicz #66 - 2 pkt (2 bramki) 
8. P. Ślązak #7 - 2 pkt (bramka + asysta)
9. O. Kożuchowska #25 - 2 pkt (bramka + asysta)
10. J. Pieniążek #19 - 2 pkt (bramka + asysta) 
11. M. Radzio #4 - 1 pkt (bramka)

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s