Juniorki zbierają doświadczenie.

Posted on Updated on

26231982_461429780921212_5648960354089219189_o

W rozgrywkach starszych kategorii kluczowe jest utrzymanie koncentracji do końcowego gwizdka. Styczniowe mecze z Trzebinią, choć nie należały do najłatwiejszych, dały dużo satysfakcji i doświadczenia. Przede wszystkim plus dla Gęsi za utrzymanie wyrównanego wyniku przez pierwszą i drugą tercję w sobotnim meczu oraz konstruowanie skutecznych akcji w ataku.

Początek meczu w niedzielę był zupełnie inny, ale kto do końca wierzył w nasze zawodniczki nie żałował. Pomimo przespanej drugiej tercji, Gęsiom starczyło sił do natarcia na bramkę Trzebini w ostatniej odsłonie i taki styl gry mógł się bardzo podobać. Realizowanie założeń taktycznych, przyniosło bramki i nie raz brakowało jedynie przysłowiowej „kropki nad i” żeby przypieczętować zdobycie kolejnego gola. Obserwując postęp zawodniczek z Zielonki, można z optymizmem patrzeć w przyszłość i cierpliwie czekać na pierwsze zwycięstwo w Juniorkach Starszych, które pozostaje jedynie kwestią czasu.

➡️Sobota: Dzikie Gęsi Zielonka 4:7  PUKS Trzebinia  (1:1,2:2,1:4)

1. Zakojan

2. Zakojan (Krajewska)

3.Krajewska (Pietrzyk)

4.Strzała (Zakojan)

⭐MVP: Zemfira Zakojan #15

➡️ Niedziela : Dzikie Gęsi Zielonka 4:7  PUKS Trzebinia (1:2,0:3,3:2)

Barbara Zawisza #1

W dniach 06.-07.01 rozegrałyśmy pierwsze mecze w nowym roku. Podjęłyśmy na własnym boisku drużynę z Trzebini. Długo się do nich przygotowywałyśmy i miałyśmy nadzieję na pierwszą wygraną w kategorii juniorek starszych. W sobotę dwie pierwsze tercje zdominowałyśmy, lecz emocje i roztargnienie towarzyszące w trzeciej tercji niestety zaważyły o ostatecznym wyniku (7-4 dla Trzebini).

26854263_1494517907323051_235982887_o

Miałyśmy nadzieję, że niedzielne zmagania zakończą się pozytywnie dla nas, lecz niestety pozwoliłyśmy przeciwniczkom zdobyć więcej bramek w pierwszej i drugiej tercji. Ostatnia nadzieja była w trzeciej tercji, dziewczyny goniły wynik, ale ostatecznie nie udało się dogonić drużyny przeciwnej i znów mecz zakończył się wynikiem 7-4 na korzyść Trzebini. Oba mecze były naprawdę dobre w naszym wykonaniu, więc nie poddajemy się i wierzymy, że przyjdzie pora na nasz tryumf.

26829774_1562785957141433_69757408_o

Magdalena Strzała #17

Mecz z Trzebinią był dobry w naszym wykonaniu, ale nie do końca pokazałyśmy to co umiemy, zabrało nam wiary w siebie i sił do zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie. Sobotni mecz był bardzo wyrównany i walczyłyśmy do samego końca. Uważam,  że pokazałyśmy się z dobrej strony i mądrze grałyśmy na boisku, przeciwnikowi nie było łatwo. Na pewno musimy popracować nad grą obronną i skutecznością, miałyśmy dużo okazji do zdobycia bramek, ale ich nie wykorzystaliśmy. Wiedziałyśmy już wcześniej jak gra Trzebinia i że to będzie trudny mecz, ale nie poddajemy się i dalej ostro trenujemy i mam nadzieję, że nasza gra będzie coraz lepsza.
Kibicom dziękujemy za ostry doping i przybycie!